Закон і Бізнес


ВРП не схвалює проведення окремого конкурсу для суддів, що провалили іспит


13.02.2020 14:55
2175

Вища рада правосуддя вважає, що законопроект щодо заповнення вакантних посад суддів у місцевих судах №2525 створює нерівні умови доступу до посади судді.


Про це йдеться у консультативному висновку Вищої ради правосуддя до законопроекту №2525, передає «Закон і Бізнес».

На думку членів ВРП, пропозиція оголошення окремого конкурсу для кандидатів на посаду судді, які набрали менше 75 відсотків максимально можливого бала кваліфікаційного іспиту, може призвести до правової колізії.

У висновку наголошено, що в разі прийняття зазначеного законопроекту відповідний пункт міститиме дві взаємовиключні норми, а саме:

- згідно із чинними нормами кандидат на посаду судді, який набрав менше 75 відсотків максимального можливого бала кваліфікаційного іспиту, повторно складає кваліфіспит, проходить спеціальну перевірку та бере участь у конкурсі на зайняття посади судді;

- за нормами, передбаченими законопроектом №2525, для цих самих кандидатів на посаду судді, незалежно від складення ними повторного кваліфіспиту, передбачається оголошення окремого конкурсу на зайняття посади судді.

Проведення окремого конкурсу для кандидатів на посаду судді, які набрали менше 75 відсотків максимально можливого бала, незалежно від складення ними повторного кваліфіспиту, можна розглядати як дискримінацію стосовно кандидатів, які повторно склали кваліфікаційний іспит відповідно до вимог закону, та стосовно кандидатів на посаду судді, добір яких здійснювався згідно із чинним законодавством, оскільки створює нерівні можливості для зайняття вакантної посади судді.

На думку Вищої ради правосуддя, зазначені питання на сьогодні достатньо врегульовані і не потребують змін, оскільки це може привести до правової колізії. 

Крім того, законопроект не відповідає вимогам нормотворчої техніки, оскільки може привести до двозначності при тлумаченні законодавства.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя не підтримує законопроект № 2525.

Закон і Бізнес