Закон і Бізнес


100 правових норм для уникнення кримінальної відповідальності проаналізує адвокат


13.02.2020 11:29
3464

В Україні лише 1 з 5 правопорушників засуджується за вчинення злочину. Інших не засуджують через те, що у кримінальному законодавстві міститься близько 100 правових норм, які дозволяють особі уникнути кримінальної відповідальності.


Такі статистичні дані Міністерства внутрішніх справ та Державної судової адміністрації навели у Вищій школі адвокатури Національної асоціації адвокатів України, передає «Закон і Бізнес».

У Вищій школі адвокатури зазначили, що класифікувати такі норми можна за декількома ознаками, наприклад, за законодавством, яким передбачені ці норми (кримінальне чи кримінальне процесуальне), правовим інститутом, який їх регламентує, а також за стадією кримінального провадження, на якій можливе уникнення кримінальної відповідальності:

1) кримінально-правові норми про виключення кримінальної відповідальності під час досудового розслідування;

2) кримінально-процесуальні норми про виключення кримінальної відповідальності під час досудового розслідування;

3) кримінально-правові норми про звільнення від кримінальної відповідальності під час досудового розслідування;

4) кримінально-процесуальні норми про виключення кримінальної відповідальності під час судового провадження;

5) кримінально-правові норми про звільнення від кримінальної відповідальності під час судового провадження;

6) кримінально-правові норми про звільнення від покарання при ухваленні вироку;

7) кримінально-правові норми про звільнення від покарання під час виконання вироку.

Система правових норм, що дозволяють правопорушнику на цілком законних підставах не бути притягнутим до кримінальної відповідальності, буде розглянута під час двогодинного курсу Олексія Гороха на тему «100 правових норм про уникнення кримінальної відповідальності». В межах курсу будуть розглянути кримінально-правові та кримінально-процесуальні норми про виключення кримінальної відповідальності під час досудового розслідування, звільнення від кримінальної відповідальності під час досудового розслідування, виключення кримінальної відповідальності або звільнення від неї під час судового провадження, звільнення від покарання при ухваленні вироку та під час виконання вироку, а також порядок їх застосування.

Курс відбудеться 18 лютого 2020 року за адресою: м. Київ, вул. Борисоглібська, 3, 6-й поверх. Початок о 18:00. Детальніше дізнатися про курс можна за посиланням.

Законі і Бізнес