Закон і Бізнес


В Офісі Генпрокурора взялися за ювенальну юстицію


12.02.2020 15:11
1909

Офіс Генерального прокурора ініціює процес створення повноцінної системи ювенальної юстиції в Україні, яка б охоплювала і дітей-правопорушників, і дітей-жертв або свідків.


Про це заявив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов під час зустрічі з керівництвом Національної поліції, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу Офісу Генпрокурора.

За його словами, мова йде про чітку спеціалізацію в цій особливій сфері: усі сторони процесу повинні мати спецстатус — прокурори, слідчі, судді, адвокати та працівники соціальної сфери.

«Ми всі повинні розуміти специфіку роботи з неповнолітніми. Необхідно враховувати дитячу психологію та дитяче сприйняття, а підходи на всіх етапах повинні відрізнятися від тих, які існують у роботі з повнолітніми злочинцями та потерпілими. І, найголовніше, якщо мова йде про дитину-жертву, то ми всі повинні мінімізувати стресові ситуації, тому що навіть судовий процес може стати стресом, іноді й невиправним», — підкреслив Гюндуз Мамедов.

Крім того, учасники зустрічі обговорили можливість запровадження нових підходів щодо допиту постраждалих дітей та свідків за принципом «одного разу». Це принцип американського Children's Justice Centre: допит дитини може проводитися лише один раз, однією стороною процесу – слідчим суддею або слідчим, на одному етапі – досудового розслідування.

Закон і Бізнес