Закон і Бізнес


Заблокована комісія


№5 (1459) 08.02—14.02.2020
4825

9 лютого мав розпочати роботу новий склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Однак наші міжнародні партнери, яких останнім часом полюбляють залучати до різноманітних заходів у державі, продемонстрували відверте нехтування зверненнями до них.


Отже, ні в січні, ні до 5 лютого міжнародні організації, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції, не подали пропозицій щодо трьох своїх представників у складі комісії, яка мала провести конкурс на зайняття посад членів ВККС. І можна бути упевненим, що не зроблять цього до того часу, доки Конституційний Суд не висловиться щодо реформування суддівського врядування. Більше того, з огляду на таку поведінку міжнародних організацій можна припустити, що вони заздалегідь знають, яке саме рішення має винести КС.

Утім, Вища рада правосуддя продовжила строк для подання кандидатур до складу конкурсної комісії до 10 березня. Убачається, що єдиним виходом із цієї патової ситуації є термінове внесення Верховною Радою змін до порядку формування ВККС.

Адже відсутність комісії унеможливлює не тільки проведення кваліфікаційного оцінювання (що після урівняння суддів у окладах уже не так актуально), а й заповнення вакансій у судах. А це безпосередньо впливає на розумні строки проваджень, щодо яких є нарікання Європейського суду з прав людини.