Закон і Бізнес


Худішайте пішки

Центр британського міста закриють для проїзду автомобілів


Бірмінгем — не єдине європейське місто, що прагне звільнити центр від автомобілів і заторів.

№4 (1458) 01.02—07.02.2020
2126

Бірмінгем може стати першим містом у Великій Британії, яке заборонить приватним автомобілям рухатися через центр міста. Це один із заходів, запропонованих для боротьби з викидами.


У недавно опублікованому плані розвитку міського транспорту головною метою названо зробити Бірмінгем комфортним для пішоходів, а не автомобілістів. Згідно з новим планом проїхати з одного району міста в інший через центр зможуть тільки екстрені служби та служби доставки.

На особистому транспорті можна буде в’їжджати в центр міста, але не перетинати його. Для таких маршрутів пропонується використовувати об’їзні дороги. Крім того, рада запропонувала скоротити кількість паркувальних місць і збільшити їх вартість, щоб люди більше ходили пішки або частіше користувалися громадським транспортом для поїздок у центр.

Паралельно розвиватиметься мережа велосипедних доріжок. Багато вулиць у центрі стануть повністю пішохідними.

У Бірмінгемі на транспорт припадає близько 1/3 шкідливих викидів. Завдяки новій політиці влада сподівається скоротити рівень забруднення повітря, а також стимулювати жителів більше рухатися. Нині близько 25% городян страждають від зайвої ваги. Це більше, ніж в інших британських містах.

Заборонити автомобілі в центрі пропонував мер Парижа, а минулого року облаштування пішохідного центру вже почалося в Марселі.