Закон і Бізнес


У будуванні лінії захисту інформація від клієнта - не головне — думка


28.01.2020 18:15
3058

Лінія захисту, яку будують адвокати, лише на 40% базується на тих обставинах, які повідомив клієнт своєму захиснику.


60% — це недопрацювання обвинувачення, розповів в інтерв’ю «Закон і Бізнес» партнер АО Barristers, адвокат Олексій Шевчук.

За його словами, якби сьогодні прокуратура працювала якісно, то в багатьох справах адвокатам залишалось би тільки попросити суд про мінімальну міру покарання, передбачену відповідною статтею.

«Ми ж здебільшого використовуємо недопрацювання обвинувачення, на 60%. І лише у 40% формуємо доказову базу, виходячи з позиції клієнта, яка його виправдовує. Тобто використовуємо ті обставини, які нам повідомив клієнт», — сказав О.Шевчук.

На його переконання, якщо адвокат, використовуючи свої можливості, відсікає в злочинах ті чи інші докази і його підзахисний виявляється виправданим, то це лише демонструє недоліки системи. «Якщо в нас є набір правил, він прийнятий і відповідно до цих правил ми доводимо, що людина невинна, значить, законодавцю, якщо він уважає, що щось не так, потрібно доопрацювати ці правила», — вважає адвокат.

Детальніше, про баланс принципів і переконань у роботі захисника, про важливість медійності й створення бренду адвоката читайте в інтерв’ю О.Шевчука.

Закон і Бізнес