Закон і Бізнес


Замах у «Фейсбуку»


№4 (1458) 01.02—07.02.2020
5707

Невдоволені рішеннями пишуть погрози в групі, створеній для спілкування служителів Феміди. Таке безпардонне вторгнення в спільноту налякало.


У середині січня в спільноті «Судді України» у «Фейсбуку», яка об’єднує юристів, адвокатів, суддів і журналістів, які пишуть про судову владу, один з учасників поширив інформацію, що містить образливі висловлювання та нецензурну лайку. Нелітературна лексика спрямована на судову систему загалом та представника Касаційного кримінального суду Лева Кишакевича зокрема.

Автор допису пригрозив убивством колегії суддів, у складі якої був Л.Кишакевич. Причиною стало непогодження з рішенням, яке служителі Феміди прийняли у квітні.

У коментарях до свого допису автор заявив, що є власником вогнепальної зброї, тому готовий її застосувати. Розповів про спосіб, в який збирається скоїти злочин, та певні дії, які вже зробив у цьому напрямку.

Л.Кишакевич дійшов висновку, що такі заявки дописувача є посяганням на його життя через виконання суддею своїх обов’язків. Сподіваючись на захист, законник звернувся до Вищої ради правосуддя (№377/0/6-20) та Генерального прокурора. Він уважає, що допис несе реальну загрозу його безпеці та є втручанням у здійснення правосуддя.