Закон і Бізнес


Тяжба на катанах


№4 (1458) 01.02—07.02.2020
1784

Чоловік запропонував колишній дружині битися на мечах, щоб поставити крапку в шлюборозлучному процесі. Він упевнений, що конституція не забороняє такі засоби врегулювання спорів, і вже готує катани для бою.


Девід-Захарій Остром з Паоли (штат Канзас) направив до суду клопотання з проханням дати йому можливість у рамках тяжби битися на японських мечах із колишньою дружиною Бриджит, повідомляє The Guardian.

Д.-З.Остром заявив, що суддя має право дозволити сторонам «на законних підставах вирішити спір на полі битви». Він додав, що «суд поєдинком уважався законним способом розв’язання спорів у ті часи, коли Сполучені Штати і 13 перших колоній ратифікували конституцію [наприкінці XVIII ст.. — Прим. ред.]. Дотепер право на суд поєдинком жодного разу не було заборонене безпосередньо або обмежене в США».

Він попросив у судді 12 тижнів на те, щоб придбати пару японських мечів для битви. Чоловік додав у клопотанні: «Мене задавили в правовому полі, і тепер я хочу дати їм шанс зустріти мене на полі битви, де я виб’ю душі з їхніх тіл». Він мав на увазі колишню дружину та її адвоката Метью Гадсона.

Д.Остром припустив, що М.Гадсон зможе виступити замість своєї підзахисної в дуелі. Адвокат на це не погодився. У своїй відповіді він зазначив: «Хоча відповідач і потенційний дуелянт дійсно мають душу, яку можна вибити, <...> ми просимо суд відмовити в клопотанні, оскільки потенційно можливі летальні наслідки з ймовірністю переважать суворість судових засобів захисту». Крім того, попросив запитав призначити Д.Острому психологічну експертизу та зупинити його права на побачення із сином.

Суддя Крейг Драймайєр повідомив, що не зможе вирішити це питання найближчим часом, тому що сторони допустили помилки у своїх документах. «Поки не будуть зроблені відповідні процесуальні кроки для початку судового розгляду, суд не вчинить ніяких подальших дій стосовно клопотань, заперечень або заяв, поданих будь-якою зі сторін», — заявив суддя.

У суді колишній чоловік вимагає від жінки сплати податку на майно з їхнього будинку в Східній Айові, а також добивається можливості частіше бачитись із сином. Суддя дійшов висновку, що в ході тяжби «подружжя діє дуже яскраво й ефектно». Сам же Д.Остром сказав, що при складанні клопотання надихався «справою Річарда Лютмана».

Р.Лютман — американський адвокат, який у 2013 році програв інвестиційний спір. Представники компанії, чиї інтереси він представляв, зникли й не виплатили присудженої суми. Опоненти звинуватили адвоката в тому, що він допоміг підзахисним утекти, і подали проти нього позов.

Через 2 роки тяжб Р.Лютман заявив: «Це не позов, а абсурд. І я відповім на нього абсурдом!» Він теж викликав опонентів на поєдинок, надихнувшись конституцією країни. Суд Нью-Йорка навіть визнав, що в теорії Р.Лютман має право провести суд поєдинком, але вирішив, що «спір буде вирішено без середньовічного насильства».