Закон і Бізнес


Купюри на асфальті

В Англії знайшлися ті, хто підкидав пачки грошей у селі


№3 (1457) 25.01—31.01.2020
2182

Ось уже 6 років невідомі залишають пачки грошей у селі Блекголл-Кольєрі в графстві Дарем, що на півночі Англії. І ось нарешті вдалося з’ясувати, хто це робить, хоча «добрі самаритяни» побажали залишитися анонімними.


Пачки по 100 купюр номіналом 20 завжди викладалися на видноті, часто на тротуарі. Двоє благодійників розповіли поліції, що у них несподівано завелися гроші і вони вирішили ними поділитися. З 2014 року вони робили це в Блегхолл-Кольєрі не менш як 12 разів, пише Бі-Бі-Сі.

Одна добродійка сказала, що відчуває емоційний зв’язок з колишнім шахтарським селом після того, як у минулому їй допоміг один місцевий житель, і вона хотіла віддячити всьому селу.

За останні 6 років місцеві жителі віддали до поліції всі знайдені гроші — ‡26 тис. За британськими законами, якщо господарі грошей не можуть бути виявлені або ж відмовляються забрати їх, то через певний проміжок часу гроші повертають тим, хто їх знайшов.

«Добрі самаритяни» залишали пачки не тільки на видноті, але і в місцях, де живуть малозабезпечені люди, наприклад пенсіонери. Вони ж часто чекали неподалік, щоб переконатися, що гроші були знайдені.

«Я дуже радий, що тепер ми можемо з упевненістю сказати, що це не злочинна діяльність і не людина з психічним розладом», — заявив представник поліції Дарема. Він подякував дарувальникам за те, що вони зв’язалися з поліцією, а також всіх чесних жителів села, які щоразу приносили гроші в поліцію.

Поки що невідомо, чи продовжать «добрі самаритяни» залишати гроші на вулицях села, але всі наявні в поліції купюри будуть повернені тим, хто їх знайшов.