Закон і Бізнес


Заповіт на суддю


№3 (1457) 25.01—31.01.2020
2948

Намагання дискредитувати суддю неправдивими твердженнями може розглядатись як спроба тиску. Принаймні у Вищій раді правосуддя проти такої кваліфікації не заперечували.


Як поінформував член ВРП Володимир Говоруха, у повідомленні від Юлії Ковальової з Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області йдеться про те, що в її провадженні перебуває справа за позовом громадянина У. проти громадянина П. про стягнення заборгованості.

Одного дня позивач подав заяву про відвід судді через те, що він нібито перебуває в товариських стосунках із Ю.Ковальовою. Як доказ долучив копію заповіту на її користь, де вона визначена як розпорядник належним йому автомобілем.

Жінка ж стверджує, що вони не були знайомі й жодного разу не зустрічалися поза межами судових засідань. Такі дії позивача, на думку судді, є намаганням дискредитувати її та судову систему, а також утручанням у діяльність судді.

На запит члена ВРП Прокуратура Запорізької області поінформувала, що за викладеними в повідомленні Ю.Ковальової фактами до ЄРДР унесено відомості про ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачено в ч.1 ст.376 Кримінального кодексу. Тож ВРП звернулася до Офісу Генерального прокурора, аби дізнатися, як просувається слідство.