Закон і Бізнес


Ідіть до посередника!


№2 (1456) 18.01—24.01.2020
5017

Попередній склад парламенту провалив у другому читанні проект закону «Про медіацію». Новий Уряд вирішив повернутися до цього питання. З урахуванням наявності монобільшості чергова спроба може виявитися більш удалою.


Як зазначається в пояснювальній записці до проекту №2706, спрощення доступу до методів альтернативного врегулювання спорів і сприяння мирному їх розв’язанню через стимулювання використання медіації рекомендовані директивою №2008/52/ЕС Європейського парламенту та Ради Європейського Суду.

Пропонується визначити, що процедура медіації застосовуватиметься в будь-яких конфліктах (спорах), які виникають, зокрема, й у кримінальних провадженнях при укладенні угод про примирення між потерпілим і підозрюваним, обвинуваченим. Причому потурбувати медіатора можна як до звернення до суду, так і під час судового, третейського чи арбітражного провадження.

Основний принцип — добровільність. Тобто не йдеться про те, що медіація стане обов’язковою процедурою досудового врегулювання спорів, як пропонувалося раніше.

Усе, що повинен буде зробити суддя, — з’ясувати під час підготовчого засідання, чи не бажають сторони піти до медіатора. Якщо ті погодяться на процедуру, суд має право оголосити перерву в підготовчому засіданні, зупинити провадження, якщо обидві сторони звернулися з таким клопотанням. Утім, перерва не повинна бути більшою за 30 днів.

Досягнута угода може затверджуватися судом.