Закон і Бізнес


Експерт назвав три переваги для розвитку медичного туризму в Україні


14.01.2020 15:50
1391

Сприятливими умовами для розвитку туризму в Україні є вільне володіння поширеною у світі мовою, готовність зі сторони керівництва держави до реформування, наявність людських ресурсів.


Чому Україна має дійсно високий потенціал у розвитку медичного туризму, розповів засновник та почесний президент Global Healthcare Travel Council, президент Turkish Healthcare Travel Council Емін Чакмак під час прес-конференції «Новий етап розвитку в’їзного медичного туризму в Україну. Україна приймає гостей Global Healthcare Travel Forum 2020!», що проходила 14 січня у Києві.

На його думку, величезною перевагою для України є володіння російською мовою, адже країни-сусіди та прибалтійські країни – це потенційні клієнти медичних центрів, повідомив присутній на конференції кореспондент видання «Закон і Бізнес».

Е.Чакмак при цьому відзначив, що він, пройшовши шлях розвитку медичного туризму зрозумів, наскільки важливим є мовний фактор. Адже, турецькі лікарі не володіли достатнім рівнем знань у будь-якій мові, крім турецької, і їм довелося не тільки провести підвищення кваліфікації спеціалістів і їх знання принаймні однієї іноземної мови, але і запрошувати лікарів з інших країн як носіїв мови.

Спікер наголосив на тому, що наразі він бачить готовність України, на чолі з новим амбіційним президентом – Володимиром Зеленським, реформувати країну таким чином, аби сприяти розвитку медичного туризму. Для цього, до прикладу, необхідно вирішити візове питання, аби туристи могли швидко подорожувати. А Міністерству охорони здоров’я в свою чергу необхідно сконцентрувати свої зусилля на сприянні розвитку приватних медичних центрів.

Необхідний людський ресурс в Україні також є, і надання медичних послуг іноземцям може стати мотивацією для розвитку медицини, залучення нових послуг та новітнього обладнання. Завдяки введенню нових послуг в українську медицину, держава має шанс також залишити «вдома» тих українських пацієнтів, які раніше були вимушені виїжджати на лікування закордон.

Закон і Бізнес