Закон і Бізнес


Захист інтелектуальної власності: митники вилучили тисячі підробних кубиків Рубіка


14.01.2020 11:36
3300

Одеські митники не пустили в Україну майже 8 тисяч контрафактних кубиків Рубіка. Вартість партії підробних іграшок-головоломок складає три мільйони гривень.


Як повідомив керівник Державної митної служби Максим Нефьодов у Facebook, кубики Рубика виготовлені з порушенням прав інтелектуальної власності британської компанії «Rubik`s Brand Limited», передає «ЗіБ».

Сам винахід належить угорському скульптору Ерньо Рубіку.

Відповідно висновку експертного дослідження, встановлено, що зазначені головоломки марковані знаком, який є настільки схожим, що його можна сплутати зі знаком, що належить компанії «Rubik`s Brand Limited».

За фактом порушення прав інтелектуальної власності складено протокол про порушення митних правил за ознаками ст. 476 Митного кодексу України.

Користувачів Facebook насмішила така новина і вони не вважають затримання даної контрабанди досягненням митниці. Один із користувачів висловися, що захист інтелектуальної власності повинен діяти насамперед для українських розробників, а бренд Rubik нехай бореться з китайцями. Ще один користувач зазначив, що вилучені кубики не брендовані, на білій стороні кубика не має характерного логотипу. Також від додав, що у патенту на принцип роботи кубика Рубіка вже давно закінчився термін, зараз кожен може їх виробляти. А Єдиний патентний суд Європи визнав що вид, форма і принцип роботи кубика не може вже бути предметом захисту.

Наразі контрафактні кубики Рубіка вилучено. Їх подальшу долю вирішить правовласник. Вартість оригінального товару, який міг би бути витісненим з ринку цією партією, складає понад 3 млн грн.

Закон і Бізнес