Закон і Бізнес


Новий Закон про страхування: в НБУ готують пропозиції


11.01.2020 11:50
7234

В Україні розробляється проект нового закону «Про страхування». Він визначатиме діяльність небанківських фінансових установ, які з 1 липня 2020 року перейдуть під регулювання Національного банку України.


Для розробки пропозицій щодо законопроекту Нацбанк створив робочу групу, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу НБУ.

Завдання групи — до кінця першого кварталу 2020 року представити пропозиції до проекту закону. Крім фахівців НБУ, до її складу увійшли представники:

- Комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики;

- Нацкомфінпослуг;

- Проекту міжнародної технічної допомоги ЄС «Посилення регулювання та нагляду за небанківським фінансовим ринком в Україні» (EU-FINREG);

- Ліги страхових організацій України;

- Української федерації убезпечення;

- Об’єднання «Платформа Лайф-страхування»;

- Асоціації «Страховий бізнес»;

- Національної асоціації страховиків України;

- Федерації страхових посередників України;

- Об’єднання «Ядерний страховий пул»;

- Громадської організації «Всеукраїнське об’єднання споживачів страхових послуг "Страховий захист».

Головою робочої групи стала Наталія Гудима, керівник проектів і програм Департаменту ліцензування НБУ, яка впродовж 2009 - 2018 років очолювала низку страхових асоціацій. Також співголовою робочої групи став Сергій Беспалий, фахівець Офісу Правління НБУ. Перше засідання робочої групи відбудеться 11 січня 2020 року.

Необхідність розробки закону «Про страхування» викликана тим, що згідно Закону України № 79-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг», з 1 липня 2020 року скорочується кількість регуляторних та контролюючих органів на ринках небанківських фінансових послуг. НБУ стає регулятором страхових, лізингових, факторингових компаній, кредитних спілок, ломбардів та інших фінансових компаній.

Підготовлені робочою групою пропозиції будуть опубліковані у першому кварталі 2020 року на офіційному сайті Національного банку.