Закон і Бізнес


Тиск на «верховників»


№51-52 (1453-1454) 28.12—10.01.2020
2691

Нагадування суддям, які розглядають справу чи скаргу, про можливі наслідки в разі ухвалення «неправильного» рішення, мають тягнути на кримінальну відповідальність. Проте поки що — лише в теорії.


Вища рада правосуддя розглянула чергове повідомлення про спробу втручання в правосуддя шляхом прихованих погроз кримінальним переслідуванням. Нестандартність ситуації полягає в тому, що надійшли вони від суддів Касаційного господарського суду.

Як поінформував доповідач — член ВРП Віктор Шапран, судді КГС Ігор Ткач, Людмила Стратієнко та Володимир Студенець розглядали касаційну скаргу ТОВ «Трансзалізничсервіс» за позовом товариства проти ДП «Молдавська залізниця», ТОВ «Іволга-2» про стягнення коштів.

За день до призначеного розгляду вони отримали на поштову скриньку лист за підписом керівника позивача, до якого додані стаття невідомого автора, що містить посилання на депутатські звернення до Державного бюро розслідувань і Генерального прокурора, відповіді ДБР та ГПУ про порушення кримінальних проваджень за стст.364 та 376 Кримінального кодексу, лист генеральної прокуратури Франкфурта про відкриття кримінальної справи щодо корупції та тиску на суд тощо.

Аналогічні повідомлення надійшли й перед наступним засіданням у цій справі. Тож судді сприйняли це як спробу скаржника дати зрозуміти, що постановлення рішення, з яким він не буде погоджуватися, можуть мати негативні наслідки для суддів КГС.

Столична прокуратура вже розпочала досудове розслідування за ч.1 ст.376 КК. Тепер ВРП вирішила нагадати ГПУ, що тримає справу на контролі. Та, вочевидь, подібні спроби тиску на Феміду не припиняться, доки охочі впливати на суд не дістають реальні вироки.