Закон і Бізнес


Зміни Конституції щодо децентралізації: що пропонує Президент


16.12.2019 12:02
2855

В Україні може змінитися адміністративно-територіальний устрій — з’являться ради громад і округів, які здійснюватимуть владу на місцях. Водночас президент призначатиме префектів, які будуть контролювати органи місцевого самоврядування.


Такі зміни передбачає проект Закону № 2598 «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», поданий Президентом України В. Зеленським, передає «Закон і Бізнес».

Згідно з документом, первинною одиницею у системі адміністративно-територіального устрою стане громада. Декілька суміжних громад становлять округ.

Законопроект пропонує закріпити на конституційному рівні право громади на безпосереднє здійснення місцевого самоврядування шляхом виборів, місцевих референдумів, місцевих ініціатив. Окружна й обласна ради є органами місцевого самоврядування, вони призначають  голову виконавчого комітету ради і за його поданням формують склад цього органу.

Водночас запроваджується посада префектів, які будуть здійснювати адміністративний нагляд за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування. Префект отримує право тимчасово зупиняти повноваження місцевих рад і видавати акти, які є обов'язковими на відповідній території. 

Префект призначається на посаду Президентом за поданням Кабінету Міністрів.

Закон і Бізнес