Закон і Бізнес


Справедливість із комфортом

Райсуд у Запоріжжі відзначить професійне свято в сучасному приміщенні


Гості з Києва оглянули відремонтовані зали засідань Шевченківського районного суду м.Запоріжжя й залишилися задоволені побаченим.

№49 (1451) 14.12—20.12.2019
Олена ДОВІДНА
1874

У Запоріжжі урочисто відкрили реконструйовану будівлю Шевченківського районного суду. Тепер тут кожен суддя, принаймні поки що, матиме свій зал засідань, обладнаний усім необхідним.


Як повідомила прес-служба установи, у вітальному слові голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк відзначив, що це вже четверта будівля, яка відкривається в Запорізькій області після капітального ремонту або реконструкції. Ще одна, де має розміститися Мелітопольський міськрайонний суд, перебуває на стадії реконструкції.

«Загальна вартість робіт, виконаних на цьому об’єкті, становить понад 66 млн грн., але він цього вартий. Судді та працівники апарату отримали ідеальні умови для відправлення правосуддя, а громадяни — для відстоювання своїх прав та відновлення справедливості», — наголосив З.Холоднюк. Посадовець також зазначив, що за останні роки введено в експлуатацію 83 повністю оновлені судові установи, а на етапі капітальної реконструкції перебуває ще 46, частина з яких буде відкрита найближчим часом.

Голова Ради суддів Богдан Моніч подякував усім, хто був причетний до масштабної роботи, і зазначив: ще 5 років тому було складно уявити, що в Україні в стислі строки відкриють понад 80 судів і що кожне нове приміщення буде кращим за попереднє.

«Як на мене, приміщення Шевченківського райсуду в Запоріжжі є найкращою з будівель місцевих загальних судів, які мені довелося відвідати в регіонах як голові ради. І досягнення такого результату не можливе без зусиль людей, які працюють на місцях: голів судів, начальників територіальних управлінь ДСАУ, керівників місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування», — зазначив очільник РСУ.

Високо оцінили роботу будівельників і ДСАУ й керівники області та міста. Вони подякували за нову будівлю, в якій створено надзвичайно комфортні умови для громадян і враховано вимоги щодо перебування в суді людей з інвалідністю.

До речі, відкриття відбулося напередодні двох професійних свят — Дня місцевого самоврядування та Дня працівників суду. Тож присутні відзначили, що об’єднання зусиль усіх гілок влади та органів місцевого самоврядування приводить до гарного результату — створення комфортних умов для перебування громадян у державних органах. Водночас створення належних умов для здійснення судочинства покладає на суддів обов’язок наполегливо працювати задля відновлення довіри до третьої гілки влади.

Щодо власне будівлі, то її реконструкція відбувалася з урахуванням вимог ДБН із застосуванням сучасних технологій енергозбереження. Так, додатково облаштовано систему припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла, що забезпечує постійний обмін повітрям та створює комфортну температуру в приміщеннях з одночасним зменшенням навантаження на систему опалення.

У суді з’явилося 10 залів засідань, які обладнані сучасними меблями та засобами фіксування в режимі звуко- та відеозапису, відеоконференцзв’язку. Тобто фактично по одному залу на кожного з 10 нині працюючих тут суддів (ще 4 посади наразі є вакантними).

Кабінети суддів розташовані єдиним планувальним блоком із робочими приміщеннями для помічників суддів і секретарів судових засідань. Доступ до блоків із кабінетами суддів обмежений — на вході встановлені металопластикові двері з магнітоконтактним замком.

У коридорах та вестибюлях суду облаштовані зручні місця для відвідувачів. Також установлені стенди з інформацією щодо діяльності установи, навігацією по приміщеннях та камери для зберігання речей відвідувачів.

У процесі реконструкції було впорядковано і прибудинкову територію, на якій облаштовано автостоянку, місця для очікування та відпочинку.