Закон і Бізнес


Слідство веде потерпілий


№49 (1451) 14.12—20.12.2019
2527

Якщо слідчий не квапиться збирати докази, потрібно дати таку можливість потерпілому та його представникові.


Відповідний проект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо посилення гарантій потерпілих осіб на збирання доказів у кримінальному провадженні)» (№2530) зареєстрував Олександр Качура із фракції партії «Слуга народу».

Свою ініціативу він пояснив тим, що Кримінальний процесуальний кодекс гарантує рівні права сторонам кримінального провадження на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів. Утім, суди не завжди задовольняють клопотання потерпілих чи їхніх представників про тимчасовий доступ до речей і документів, уважаючи, що вони це мають робити через прокурора або слідчого.

Однак, за словами нардепа, останні в більшості випадків мають низьку мотивацію щодо розслідування злочинів. Як наслідок, проявляють низьку процесуальну активність, що у подальшому дозволяє винним особам уникати кримінальної відповідальності.

Тож наділення потерпілого правом напряму звертатися до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів підвищить дієвість досудового розслідування та його результативність.