Закон і Бізнес


В РСУ повідомили про наслідки припинення повноважень ВККС


Заступник голови РСУ Вадим Бутенко: «Формування правомочного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України — нагальне та важливе завдання для держави»

06.12.2019 10:49
5225

З 7 листопада повноваження членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України припинилися і це зупинило розгляд важливих питань — рекомендування на обрання суддів-«пятирічок», призначення нових суддів, проведення конкурсів в апеляційні суди.


Про це повідомив заступник голови Ради суддів України Вадим Бутенко, передає «Закон і Бізнес».

За його словами, необхідно якнайшвидше закінчити формування членів ВККС з метою невідкладного завершення вказаних процедур. Утім Рада суддів України на засідання 22 листопада виявилась неспроможною обрати зі свого складу трьох членів Конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Впродовж останніх років судді першої та апеляційної інстанції працюють з надмірним навантаженням у зв’язку  із наявністю великої кількості вакантних посад, а громадяни не можуть розраховувати на своєчасний розгляд справ.

Від суддів та від суддівських колективів до Ради суддів почали надходити звернення із проханням терміново вжити заходів щодо формування нового складу ВККС, щоб завершити процедури призначення суддів та врешті-решт подолати кадровий голод у судах.

Як зазначив В. Бутенко, до РСУ також почали надходити звернення від суддів першої інстанції щодо невиправданого зволікання із формування складу ВККСУ, зважаючи на кризову ситуацію у судах.

Він переконаний, що необхідно негайно знайти та запровадити механізм для якнайшвидшого формування повноважного складу ВККС.

Закон і Бізнес