Закон і Бізнес


Суд може припинити повноваження шести членів РСУ


04.12.2019 11:56
2451

Повноваження одразу 6 членів Ради суддів поставлені під сумнів. Адже вони обиралися до вищого органу самоврядування за квотою судів інших видів юрисдикції та інстанції.


Відповідний позов надійшов до Окружного адміністративного суду міста Києва, повідомили виданню «Закон і Бізнес» у прес-службі ОАСК.

Позивач просить суд привести склад Ради суддів України у відповідність положень ст.133 Закону «Про судоустрій та статус суддів» та припинити повноваження як членів РСУ:

- судді ВС у складі Касаційного адміністративного суду Андрія Жука;

- судді ВС у складі Касаційного господарського суду Юрія Власова;

- судді ВС у складі Касаційного кримінального суду Сергія Єремейчука;

- судді ВС у складі Касаційного цивільного суду Андрія Калараша;

- судді Вищого антикорупційного суду Віктора Маслова;

- судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Валерії Чорної.

Позивач вважає, що на сьогодні склад РСУ є нелегітимним, так як порушено основоположний принцип формування органу суддівського самоврядування: вищевказані його члени обиралися за квотою від місцевих загальних та адміністративних судів, апеляційних господарських судів та апеляційних судів з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

З моменту обрання зазначених членів РСУ вони перейшли працювати до інших судів поза межами критеріїв квотності. При цьому, зазначає позивач, наявність представників ВАКС у складі Ради суддів України взагалі не передбачено законом.

Ще однією вимогою позову є скасування всіх рішень РСУ, що були прийняті за участю вищевказаних членів з моменту їх призначення на посади суддів ВС та ВАКС.

Наразі вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

Нагадаємо, що новий склад РСУ має сформувати черговий з’їзд суддів, який планується скликати весною наступного року.

Закон і Бізнес