Закон і Бізнес


Прийнято законпроект для боротьби із «злодіями у законі»


№48 (1450) 07.12—13.12.2019
12481

В Україні будуть карати за сам статус «злодій у законі», організацію сходок або навіть за звернення до таких організацій.


Верховна Рада прийняла за основу проект закону № 2513 «Про внесення змін до Кримінального  кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою», передає «Закон і Бізнес».

Документ визначає як «злочинну спільноту» стійке ієрархічне об'єднанням кількох осіб (5 і більше). Проте є додаткова умова: учасником, організатором, керівником та/або її координатором має бути «злодій у законі».

Новою ст.255-1 КК встановлено відповідальність за створення або керівництво злочинною спільнотою і перебування особи в статусі «злодій у законі». Хоча формально набуття такого статусу не пов’язується із «коронуванням». Достатньо, аби особа «дотримувалася притаманних злочинному середовищу традицій і правил поведінки, мала авторитет серед осіб, які вчиняли кримінальні правопорушення».

Нові статті вочевидь вимагатимуть окремих наукових досліджень, аби судді могли їх застосовувати. Втім, можливо, за прикладом Грузії метою прийняття таких норм є відлякування «злодіїв у законі» від перебування в Україні.