Закон і Бізнес


Криворізький ГЗК «підрахували»

Понад 75 мільйонів гривень, спрямованих на розвиток підприємства, витрачені з порушенням законодавства


№4 (1094) 26.01—01.02.2013
1896

Кошти державного бюджету, передбачені у 2010—2012 рр. на забезпечення життєдіяльності Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (КГЗКОР), використовувалися Державним агентством з управління державними корпоративними правами і майном та ДП «Дирекція КГЗКОР» неефективно та з порушенням чинного законодавства.


Як наслідок неефективного використання, мети бюджетної програми, за якою фінансуються зазначені видатки, так і не досягнуто. Такий висновок зробила колегія Рахункової палати за результатами проведеного аудиту.

Аудитори зазначають, що питання стосовно добудови КГЗКОРу, який дістався Україні в спадок від Радянського Союзу, майже 20 років залишається невирішеним. Весь цей час витрати на забезпечення життєдіяльності недобудованого комбінату, які несе наша держава, постійно зростали й за останні 2 роки вже перевищили 40 млн грн. на рік. При цьому цілісність майнового комплексу КГЗКОРу не забезпечується, більше того — під впливом природних явищ та людського фактора технічний стан об’єктів комбінату лише погіршується.

МЗС та іншими зацікавленими органами державної влади не вирішено питання належного врегулювання міжнародних зобов’язань України з іноземними учасниками будівництва КГЗКОРу, що призводить до зростання витрат на його утримання, а отже — до неефективного використання коштів державного бюджету.

Фонд держмайна у 2006—2007 рр. намагався залучити до будівництва КГЗКОРу інвестора, що дало б можливість відновити виробництво, створити додаткові робочі місця. Проте указ Президента «Питання Криворізького комбінату окислених руд» у жовтні 2007-го зупинив будь-які дії Фонду держмайна стосовно КГЗКОРу. Цей документ наразі є чинним, що, на думку аудиторів, унеможливлює пошук фондом та Агентством держмайна інвестора для добудови комбінату.

За висновками колегії Рахункової палати, 70,8% бюджетних коштів (це понад 75 млн грн.), спрямованих у 2010—2012 рр. на виконання заходів із забезпечення життєдіяльності КГЗКОРу, Агентством держмайна і ДП «Дирекція КГЗКОР» використані з порушенням бюджетного законодавства. Фактично санація, у стані якої тривалий час перебуває підприємство, досі не сприяла покращенню фінансово-економічних показників його діяльності.