Закон і Бізнес


Лібералізація під градусом


№43 (1445) 02.11—08.11.2019
3435

Детінізувати ринок алкогольних напоїв та лікеро-горілчаної продукції запропонував Президент. Зміни почнуть діяти із січня 2020 року, тож профільні міністерства вже стали рахувати надходження до бюджету.


Проект «Про внесення змін до закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (№2300) щодо лібералізації у сфері виробництва та обігу спирту етилового подано на розгляд парламенту.

На думку глави держави, за останні 10 років виробництво легального харчового спирту скоротилось у 4 рази, тож із цим вирішили боротися шляхом створення відкритого ринку. Є намір, щоб усі суб’єкти господарювання будь-якої форми власності мали право виробляти спирт за умови одержання ліцензії.

Крім того, обіцяють скасувати будь-які обмеження щодо експорту лікеро-горілчаних виробів. Разом з тим хочуть надати право закладам охорони здоров’я здійснювати оптову торгівлю етиловим спиртом з медичною та ветеринарною метою. Головне, щоб згодом громадяни не отримали «ветеринарний» спирт з яскравою етикеткою на полицях у магазинах.