Закон і Бізнес


Земельний проект


№43 (1445) 02.11—08.11.2019
1732

У рамках модулю «Фінансування в аграрному секторі» блоку «Залучення фінансування» Ігор Кравцов, керуючий партнер EVRIS, розповів про новий інструмент — аграрні розписки в Україні.


Мета проекту аграрних розписок — розвиток малих і середніх виробників. Він реалізується за допомогою міжнародних організацій і донорів, а партнерами в Україні виступають органи виконавчої влади та компанії-кредитори. Чим більше залучається кредиторів, тим вищий попит на таке фінансування.

Аграрні розписки понад 20 років успішно діють у Бразилії. Для українського проекту врахували все найкраще, що було в Бразилії, і адаптували умови під місцеві реалії, наприклад реєстр видачі розписки конкретному господарству у нас є відкритим. Проект впроваджувався поступово і стартував у Полтавській області (у 2015 році), на всій контрольованій території України він запрацював з 2018 року. На сьогодні видано 2071 аграрну розписку, залучено $572 млн фінансування. Обсяг потужності агровиробника: від 1 га до 1 тис. га, однак вважається, що найефективнішим такий інструмент буде для малих і середніх підприємств.

І.Кравцов виділив такі ключові фактори: