Закон і Бізнес


Страсбурзькі вердикти


№43 (1445) 02.11—08.11.2019
2901

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Штепа проти України», в якому визнав порушення низки конвенційних гарантій стосовно заявниці. Цьому посприяла робота адвоката Baristers Олександра Тананакіна.


Під час розгляду цієї справи ЄСПЛ зазначив, що національні суди неодноразово виправдовували подальше тримання під вартою відсутністю підстав для її звільнення. Натомість §3 ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачає протилежний підхід і вимагає від національних органів вказувати підстави для продовження тримання під вартою.

На думку ЄСПЛ, національний суд не діяв з належною ретельністю у цій справі. Зокрема, згідно з інформацією, наданою Урядом, слухання часто призначалися з інтервалом у три-чотири тижні і 6 разів переносилися через неявку свідків. Уряд не зазначив, чи були вжиті якісь заходи для скорочення інтервалів між слуханнями або дисциплінування відсутніх свідків.

За наслідком розгляду ЄСПЛ також прийняв рішення про стягнення компенсації на користь Нелі Штепи на загальну суму €3600.