Закон і Бізнес


В Україні ввійшла в обіг нова банкнота в 1000 гривень


25.10.2019 12:35
5249

Відсьогодні банки зможуть видавати своїм клієнтам нові банкноти в тисячу гривен. Ця банкнота тепер є дійсним платіжним засобом на території України.


Національний банк України 25 жовтня ввів у обіг банкноту номіналом 1 000 гривень, передає «ЗіБ».

Як зазначили в НБУ, ключові переваги введення в обіг нової банкноти номіналом 1 000 гривень – підвищення зручності розрахунків та скорочення витрат на виготовлення та оброблення банкнот.

Востаннє банкнота найвищого номіналу – 500 гривень – була введена в обіг 13 років тому. Однак доходи українців зростають, змінюються ціни, тому відповідно до теоретичних досліджень, які застосовують для визначення оптимального банкнотно-монетного ряду центральні банки у світі, для забезпечення нормального грошового обігу в Україні потрібні  банкноти вищого номіналу, ніж 500 гривень.

Голова НБУ Яків Смолій відзначив, що банкнота 1 000 гривень – це найбільший номінал банкнот, які існують в Україні.

Банкнота надійно захищена, вона містить понад 20 сучасних елементів захисту від підроблення, у тому числі два сучасних оптично-змінних елементи.

Так, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити її найсучасніший елемент захисту – оптично-змінний елемент SPARK у вигляді квітки-кристалу, який має поступово змінювати колір від золотистого до нефритового і навпаки.

Ще однин інноваційний елемент захисту – «віконна» захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу пурпурна полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського – визначного науковця, одного із засновників і першого президента Української академії наук, створеної у 1918 році.

Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології.

На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

Закон і Бізнес