Закон і Бізнес


Нардепи погодили доступ адвокатів до тюрм та СІЗО у режимі 24/7


17.10.2019 12:36
14786

У Комітеті ВР з питань правової політики погодили ідею доступу осіб, які відбувають покарання, до конфіденційних побачень зі своїми захисниками у будь-який час і без обмеження їх тривалості.


Профільний комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу проект Закону №2063 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення доступу захисника до особи, яка має право на захист», передає кореспондент видання «Закон і Бізнес».

Законопроектом також передбачається обов’язкове повідомлення захисника про зміну місця перебування його клієнта. Це повинна буде робити адміністрація установи, у якій знаходився затриманий/обвинувачений/засуджений.

Утім, законопроект пропонує надати доступ не тільки адвокатам, які виступають захисниками у кримінальному процесі, а й іншим фахівцям у галузі права. Поки існують сумніви щодо визначення таких фахівців, до них мають відноситись юристи, які, наприклад, займаються цивільними позовами у кримінальних справах або представляють інтереси засуджених у Європейському суді з прав людини. Можливо, до другого читання перелік таких юристів буде визначений.

Закон і Бізнес