Закон і Бізнес


Занапащені кандидати


№40 (1442) 12.10—18.10.2019
АННА ЛИНДІНА
4776

Парламент оголошує про наявність вакансій у найвищому органі суддівського врядування. Ті, хто відгукнувся, потрапляють під приціл Національного агентства з питань запобігання корупції… Потім змінюється влада, і претенденти залишаються без діла.


Комітет Верховної Ради з питань правосуддя намагався розібратися в тому, чому попередники не змогли впоратися з не надто складним завданням — рекомендувати потенційного члена Вищої ради правосуддя на затвердження парламентом.

Ще наприкінці 2018 року розпочали роботу, кандидати подали декларації, відносно них провадили спеціальну перевірку. Дослідження затягнулось, оскільки стосовно одного з претендентів здійснювали додаткові заходи за межами України. Перевірка завершилась у лютому 2019-го, але до ВРП так нікого й не призначили. Мовляв, на те були об’єктивні й суб’єктивні причини.

Тепер комітету потрібно було вирішити, що робити далі, адже ті, хто подавав кандидатури, більше не є правомочними суб’єктами: відповідних фракцій уже не існує.

Досить швидко почала домінувати думка перенести питання до сесійної зали, де так чи інакше попрощаються з претендентами, які вже не вважаються «справжніми», та оголосять про новий конкурс.

Проте на засідання комітету прийшли й колишніздобувачі. Щоправда, Марія Демидова повідомила про зняття своєї кандидатури, Юрій Буглак уже працевлаштувався в Центральній виборчій комісії. Тож екс-заступнику міністра юстиції Олені Сукмановій, яка залишилася, прямо запропонували зняти свою кандидатуру та звільнити комітет від додаткової роботи.

Проте вона на таку пропозицію не пристала, вважаючи, що суб’єкт призначення повністю виконав свою місію, хоч уже й не існує, а конкурс має завершитися за всіма правилами. Утім, переважна більшість погодилася, що в цьому питанні має розбиратися весь склад парламенту, хоча результат, як убачається, уже відомий…

Так, для всіх охочих незабаром оголосять новий конкурс. Як повідомила О.Сукманова, брати участі в ньому вона не буде. Уважає очевидним те, що це політичний процес. Нові кандидати мають бути готові до написання пояснень щодо декларації та до того, що гарантій їх працевлаштування Регламент ВР не містить. А сподіватися на те, що не станеться жодних форс-мажорних обставин, у нашій країні не доводиться.