Закон і Бізнес


Херсонські судді вказують на системну проблему незахищеності людей у мантіях


09.10.2019 16:50
4074

Колектив Херсонського апеляційного суду спрямував до правоохоронних органів та органів правосуддя звернення щодо злочинів проти суддів, зокрема, щодо підпалу будинку подружжя Пилипенків.


Про це повідомляє «Закон і Бізнес» за інформацією прес-служби Херсонського апеляційного суду. 

У зверненні херсонські судді закликають Генпрокуратуру та Міністерство внутрішніх справ у найкоротші терміни забезпечити ретельне розслідування злочину й притягнути винних до кримінальної відповідальності.

Від   Вищої ради правосуддя очікують вчасного реагування на всі повідомлення про загрози життю та здоров’ю суддів або членів їхніх родин. Високий рівень захищеності суддів передбачений чинним законодавством, і  з цим пов’язаний авторитет держави та судової влади, підкреслюють працівники суду. 

«Ми всі розуміємо, що робота судді є важливою, але в той же час небезпечною, оскільки поєднана з різноманітними  ризиками. Випадки погроз, посягань на життя і здоров’я, пошкодження  майна суддів та членів їхніх сімей  набувають загрозливого характеру, є останнім часом непоодинокими та свідчать про існування системної проблеми забезпечення особистої безпеки суддів», – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, в ніч на 8 жовтня у селі Малокаховка Херсонської області невідомі намагалися підпалити будинок, у якому живуть судді Чаплинського районного та Новокаховського міського судів Ірини і Сергія Пилипенків. Основною версією слідства є службова діяльність потерпілих.

 

ЗВЕРНЕННЯ КОЛЕКТИВУ ХЕРСОНСЬКОГО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ДО  ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ ТА ОРГАНІВ ПРАВОСУДДЯ ЩОДО ЗЛОЧИНІВ СТОСОВНО СУДДІВ

08 жовтня 2019 року відбулася надзвичайна подія, яка сколихнула суддівську спільноту Херсонщини: о 02.30 год скоєно зухвалий злочин стосовно судді Чаплинського районного суду Херсонської області Пилипенко Ірини Олександрівни та судді Новокаховського міського суду Херсонської області Пилипенко Сергія Васильовича – здійснено підпал житлового будинку подружжя шляхом підкидання трьох пляшок із запалювальною речовиною у подвір’я та у вікно горища, що спричинило займання будинку, яке було локалізовано службою порятунку.

Наразі до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення за ч.2 ст.378 КК України.

Відповідно  до ч.8 ст. 126 Конституції України держава забезпечує особисту безпеку судді та членів його сім’ї.

Ми всі розуміємо, що робота судді  є  важливою, але в той же час небезпечною, оскільки поєднана з різноманітними  ризиками.

Випадки погроз, посягань на життя і здоров’я, пошкодження  майна суддів та членів їхніх сімей  набувають загрозливого характеру, оскільки останнім часом є непоодинокими та свідчать про існування системної проблеми забезпечення особистої безпеки суддів.

 Зухвало показовим прикладом вчинюваних стосовно суддів злочинів є останній випадок – підпал помешкання подружжя Пилипенко Ірини Олександрівни, судді Чаплинського районного суду Херсонської області,  та Пилипенко Сергія Васильовича, судді Новокаховського міського суду Херсонської області.

Колектив Херсонського апеляційного суду глибоко занепокоєний  злочином стосовно суддів Херсонщини та загальними загрозливими тенденціями у питаннях особистої безпеки, спричинених непоодинокими випадками посягання на життя та здоров’я, майно суддів та членів їхніх сімей, та  закликає:

  1. Генеральну прокуратуру України, Міністерство внутрішніх справ України невідкладно вжити всіх можливих заходів щодо забезпечення ефективного, ретельного розслідування і розкриття злочинів  стосовно суддів у найкоротші строки та притягнення винних до кримінальної відповідальності.
  2. Вищу раду правосуддя як колегіальний орган суддівського врядування та Раду суддів України  як вищий орган суддівського самоврядування невідкладно вжити всіх передбачених чинним законодавством заходів реагування  з метою підвищення рівня  захищеності суддів та членів їхніх сімей від будь-яких злочинних посягань, забезпечення якнайшвидшого реагування на випадки звернення з повідомленнями про  загрози життю та здоров’ю суддів та членів їхніх сімей, оскільки з цим пов'язаний авторитет держави та судової влади.

 

За дорученням колективу,

Голова Херсонського апеляційного суду                               О.І. Коровайко

 

08.10.2019