Закон і Бізнес


Пліткарі Феміди


№39 (1441) 05.10—11.10.2019
25533

Законниця не розглянула клопотання про тримання під вартою особи, яка вже й так відбуває покарання в тюрмі. Це породило непорозуміння з начальством.


Руслана Романчук з Вінницького міського суду на зборах довідалася, що голова установи дав працівникам апарату вказівку повідомляти йому інформацію про застосування запобіжних заходів у справах, які вона слухає, додавши, що Р.Романчук «випускає осіб з-під варти». Жінці не сподобалися такі заяви керівника. Вона вважає, що він у такий спосіб спробував утрутитися в її діяльність.

У провадженні володарки мантії перебуває справа викрадача автомобілів. Свого часу перша інстанція вже винесла вирок, однак апеляційний суд його скасував і повернув справу на новий розгляд.

На підготовчому засіданні прокурор заявив клопотання про подовження строку запобіжного заходу. Проте таке клопотання було безглуздим, адже обвинувачений і без того перебував за ґратами — відбував покарання. Крім того, державний обвинувач ще й забув копію клопотання вручити адвокатові.

Суддя відклала підготовче засідання на наступний день, але й цього разу не вдалося розглянути питання, оскільки в будівлі вимкнули струм.

Іншим разом Р.Романчук розглядала справу грабіжників. Коли зайшла мова про подовження строку тримання під вартою, на засідання не з’явився один з обвинувачених, на наступне не прийшли прокурори, а третє проігнорували одночасно прокурори й адвокати. Тож суддя не могла розглянути клопотання, не порушивши при цьому прав осіб.

Про це законниця й повідомила на зборах, але слова керівника про те, що вона випускає на волю осіб, уже набули розголосу. Про таке втручання жінка повідомила до Вищої ради правосуддя (№4889/0/6-19). Її члени вирішили це повідомлення розглянути в ході дисциплінарного провадження, яке відкрили в лютому поточного року проти голови установи.