Закон і Бізнес


Шевчук проти КС: відповідач затягує розгляд справи?


Фото: Страна.UA

07.10.2019 15:44
2497

Окружний адміністративний суд Києва відмовив Конституційному Суду України в зупиненні справи, пов'язаної із відновленням Станіслава Шевчука на посаді голови КС.


Відповідне клопотання заявляла сторона відповідача на підготовчому засіданні у справі, передає «Закон і Бізнес» із посиланням на видання Страна.UA.

Своє прохання представники Конституційного Суду мотивували тим, що паралельно розглядається ще одна справа, яка може вплинути на сьогоднішнє слухання (йдеться про вирішення самим КС питання можливості оскаржувати його рішення, в тому числі, кадрові).

Після відмови було нове клопотання - про відвід суду, при цьому чіткі причини відводу не було названо, що за словами адвоката позивача Андрія Федура є банальним затягуванням справи. Це клопотання було повернуто без розгляду.

Наступним стало клопотання КС про колегіальний розгляд справи. Після повернення з нарадчої кімнати суд також відмовив відповідачу.

Нагадаємо, екс-голова Конституційного Суду України С.Шевчук подав позов про скасування постанови про його звільнення та поновлення на посаді очільника КСУ.

А.Федур уважає, що позбавлення його клієнта посади було безпідставним, оскільки не було наведено доказів вчинення С.Шевчуком дисциплінарних проступків.

Як саме відбувалося звільнення С.Шевчука можна дізнатися за посиланням. З аналізом висновку постійної комісії з питань регламенту та етики Конституційного Суду, на підставі якого було звільнено Голову, можна ознайомитися тут.