Закон і Бізнес


У Чернівцях адвокати обговорили ПАЕ й конфлікт інтересів


07.10.2019 12:47
3079

Адвокату, адвокатському бюро або адвокатському об’єднанню забороняється укладати договір про надання правової допомоги у разі конфлікту інтересів, а якщо така ситуація з’ясувалася вже в процесі виконання доручення – профільний закон вимагає розірвати договір з певними застереженнями.


Ці та інші аспекти уникнення конфлікту інтересів під час здійснення адвокатської діяльності, питання етики та дисциплінарної відповідальності адвокатів обговорили на семінарі у Чернівцях, повідомляє «Закон і Бізнес».

Семінар був організований Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури спільно з КДКА Чернівецької області.

Член ВКДКА Валентин Лучковський проаналізував різні аспекти конфлікту інтересів і ситуації, коли адвокат не має права прийняти доручення.

Своєю чергою голова ВКДКА Сергій Вилков докладно зупинився на особливостях надання правничої допомоги у кримінальному провадженні щодо окремої категорії осіб, стосовно яких КПК встановлює особливий порядок провадження. У цьому переліку – нардепи та депутати місцевих рад; судді, зокрема судді КС; члени ВРП та ВККС; кандидати в Президенти; Уповноважений ВР з прав людини; члени Рахункової палати; адвокати; Генпрокурор та його заступники, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури; працівники НАБУ; члени НАЗК.

Також на семінарі у Чернівцях із доповідями виступили заступник голови ВКДКА Андрій Місяць та член комісії Олексій Кузьмінський. Вони розглянули інші практичні аспекти дисциплінарної відповідальності адвоката, а також судову практику у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Закон і Бізнес