Закон і Бізнес


Майно боржників продаватимуть за новими правилами


04.10.2019 10:15
2724

Перші продажі майна боржників через електронні аукціони відбудуться за кілька тижнів, а сама електронна торгова система починає працювати вже зараз.


Кабінет Міністрів схвалив постанову «Питання функціонування електронної торгової системи з продажу майна боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність)», повідомляє «Закон і Бізнес».

Відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи визначене державне підприємство «Прозорро.Продажі».

В уряді переконані, що повний запуск реалізації майна банкрутів через електронний аукціон дозволить знизити корупційні ризики і зламати існуючі нині схеми.

«Це дозволить забезпечити прозорість процедури та збільшити ціну продажу майна боржників, включно з майном неплатоспроможних банків», – зазначає міністр юстиції України Денис Малюська.

Постанова визначає порядок організації та проведення аукціонів, вимоги до операторів електронних майданчиків, допуск до нього учасників та розмір плати за такий доступ тощо.

Нагадаємо, що фундамент для продажу майна боржників через електронні аукціони було закладено у жовтні минулого року із прийняттям Кодексу з процедур банкрутства. Кодекс запрацює від 21 жовтня 2019 року.

Закон і Бізнес