Закон і Бізнес


Парадокси довіри


№38 (1440) 28.09—04.10.2019
4004

Якщо політики в останні роки постійно говорять про незадоволення громадян роботою судів, то опитування засвідчують протилежне. Відмінність, напевне, полягає в тому, що в другому випадку оцінки виставляють учасники судових процесів.


Люди позитивно оцінюють якість функціонування установ третьої гілки влади в Чернівецькій, Харківській та Полтавській областях. Такі дані містять звіти щодо оцінки рівня задоволеності громадян окремими аспектами функціонування судів у цих регіонах. Відповідне дослідження, проведене ГС «Мережа правового розвитку» за підтримки програми USAID «Нове правосуддя», охопило 94 суди, де загалом було опитано понад 10 тис. респондентів.

Оцінювання проводилося за 6 показниками: доступність суду, зручність і комфортність перебування в ньому, повнота та якість інформації, сприйняття роботи працівників апарату, дотримання строків судового розгляду та погляд на роботу судді.

Найвищу середню оцінку в Чернівецькій області виставили Кіцманському районному суду (4,77). На Полтавщині лідером за більшістю показників виявися Козельщинський (4,73), а на Харківщині — Золочівський райсуд (4,71).

Утім, попри високі оцінки діяльності, респонденти вважають за необхідне збільшити штат суддів і реформувати систему в цілому.