Закон і Бізнес


Пожежа в готелі «Токіо Стар»: з’явилися цікаві деталі


20.08.2019 15:44
2913

Власнику готелю «Токіо Стар», в якому живцем згоріло 9 людей, наразі обирають запобіжних захід. Суд оголосив перерву в засіданні щодо обрання запобіжного заходу власнику згорілого готелю.


Київський районний суд Одеси відклав обрання запобіжного заходу власнику згорілого готелю «Токіо Стар» Вадиму Чорному до вівторка 20 серпня, передає «ЗіБ» з посиланням на «24 канал».

В.Чорний підозрюється у порушенні встановлених законодавством вимог пожежної безпеки та законодавства про працю (частина друга статті 270, частина друга статті 172 Кримінального кодексу України).

Зазначається, що підозрюваний відмовився від послуг державного адвоката та найняв чотирьох приватних захисників.

В.Чорний звернувся до суду з клопотанням про відвід слідчого судді В.Іванчука, утім суддя Микола Тонконоженко відхилив клопотання про відвід як недостатньо обґрунтоване.

Адвокати В.Чорного також стверджували, що судом порушується вимога законодавства про підсудність: Київський райсуд не може розглядати клопотання органу досудового слідства, який територіально розміщується у Приморському районі Одеси.

Однак сторона обвинувачення пояснила, що саме у цьому районі, на вулиці Філатова, зареєстрована і працює слідча група, створена ГУ НП в Одеській області.

Як встановили правоохоронці, підприємець роками уникав перевірок готелю. А за документами готель виявився складом. Тож ймовірно понести відповідальність мають ще й ті хто видав дозвіл на документацію. Відомо, що власник готелю відмовився виплачувати компенсації потерпілим. Наразі  у мерії відновлюють документи потерпілих.

По словам потерпілих у одеському готелі, пожежна сигналізація не спрацювала та не було ніякого сповіщення про пожежу. Утім власник стверджує, що сигналізація спрацювала, що охоронна служба просто не відреагувала на сигнал. По словам постояльців готелю, в приміщенні були відсутні схеми евакуації при пожежі, вікна в номерах, пожежні сходи були не придатні для користування, люди самі вибирались з вогню.

Нагадаємо, у ніч проти 17 серпня в Одесі сталася пожежа у готелі «Токіо Стар». Унаслідок пожежі постраждали 19 людей, серед них – 1 дитина та 2 іноземці. Загинули 9 людей. Наразі в лікарні перебуває 7 людей.

Закон і Бізнес