Закон і Бізнес


Одна вакантна посада судді залишилась поза увагою ВККС


14.08.2019 15:00
3267

Дніпровський апеляційний суд направив до ВККСУ звернення щодо заповнення суддівськими кадрами частини суду у місті Кривий Ріг. Зокрема, суд нагадав ВККС про ще одну вакантну посаду судді, яку вона забула вказати в оголошенні про конкурс.


У зверненні йдеться, що згідно зі оголошеним ВККС конкурсом на зайняття 346 вакантних посад суддів в апеляційних судах з розгляду цивільних і кримінальних справ, у Дніпровському апеляційному суді оголошено конкурс на заміщення 24 вакантних посад суддів, передає «ЗіБ».

Утім, як повідомили у прес-службі суду, не врахована 1 вакантна посада судді. Оскільки, для досягнення необхідної за штатом суддів у кількості 60 суддів, враховуючи 25 працюючих суддів, десяти суддів, які не переведені, необхідно ще 25 вакансій (а не 24, як йдеться в оголошенні).

Наразі з 25 суддів, 22 здійснюють правосуддя у Дніпровському апеляційцному суду у м. Дніпрі, троє — у Дніпровському апеляційному суду м. Кривий Ріг.

Ситуація з нестачею суддів у частині суду у м. Кривий Ріг спричинила відсутність колегій з розгляду кримінальних справ (кримінальні справи та справи про адміністративні правопорушення зараз розглядаються виключно у м. Дніпрі) та роботу лише однієї колегії з розгляду цивільних справ.

Замість можливості розглядати кримінальні справи та матеріали у частині апеляційного суду у м. Кривому Розі люди змушені долати до м. Дніпра більше 200 км, інколи по декілька раз на тиждень.

Через понаднормове навантаження, коли один суддя одночасно фактично працює з навантаженням, яке мають виконувати 4 судді і при цьому сумлінно і доброчесно ставиться до виконання свої професійних обов`язків, у суддів фактично відсутня можливість забезпечити розгляд справ у строки, визначені законом.

Гострим залишається також питання укомплектованості Дніпровського апеляційного суду помічниками суддів та секретарями судових засідань, з розрахунку 2 помічника та 2 секретарі на одного суддю.

Враховуючи ситуацію, яка склалась у частині Дніпровського апеляційного суду у м. Кривий Ріг, забезпечуючи права громадян на своєчасні строки розгляду їх справ, створення нормованих умов праці для суддів, суд просить ВККС внести корективи до оголошення конкурсу: замість 24-х вакансій зазначити про 25 вакантних посад у частині Дніпровського апеляційного суду у м. Кривий Ріг. Заповнити суддями, які пройдуть конкурс на ці посади частину Дніпровського апеляційного суду у м. Кривий Ріг, про що обов`язково зазначати в офіційному оголошенні.