Закон і Бізнес


Верховний Суд: тимчасова адміністрація ПАТ «УКРІНБАНК» - незаконна! Доведено EQUITY


12.08.2019 19:44
3104

Команда EQUITY успішно захистила інтереси ПАТ «Укрінком» (попередня назва ПАТ «Укрінбанк») в Касаційному адміністративному суді у ключовому спорі з Національним банком України та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.


9 серпня Касаційний адміністративний суд відмовив у задоволенні касаційних скарг Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у справі 826/14033/17 та залишив в силі рішення судів першої та апеляційної інстанції, якими позов ПАТ «Укрінком» було задоволено, визнано протиправними та скасовано постанови Правління НБУ від 24 грудня 2015 року №934 «Про віднесення ПАТ «УКРІНБАНК» до категорії неплатоспроможних» та рішення виконавчої дирекції ФГВФО від 24 грудня 2015 року № 239 «Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ «УКРІНБАНК» та делегування повноважень тимчасового адміністратора банку».

Юристи EQUITY довели, що винесення відповідних постанов про визнання неплатоспроможним та введення тимчасової адміністрації до завершення 180-ти денного строку, наданого для відновлення платоспроможності банку, не може бути здійснене свавільно.

В судовому засіданні Команда EQUITY довела, що ПАТ «Укрінбанк» виконувало всі необхідні дії та вживало дієвих заходів направлених на відновлення платоспроможності банківської установи, не допускаючи настання підстав для віднесення установи до категорії неплатоспроможних.

Також Верховний суд повністю відхилив аргументи НБУ та ФГВФО, що ПАТ «УкрІнКом» не є правонаступником ПАТ «УкрІнБанк», підтримавши позицію EQUITY що це одна і та ж юридична особа з такими ж правами, в тому числі і на звернення до суду.

Над проектом захисту інтересів ПАТ «УкрІнКом» та його акціонерів комплексно працює команда EQUITY у складі: старшого партнера Віктора Барсука, партнера Олега Маліневського, старших юристів, адвокатів – Дмитра Тиліпського та Олексія Степаненка.

PROMOTED