Закон і Бізнес


Відключення суду від електрики є кримінальним правопорушенням — заява


08.08.2019 13:18
13062

Дніпровський апеляційний суд подав заяву до правоохоронних органів через незаконне відключення від електромережі, що призвело до порушення прав громадян на доступ до правосуддя.


Як повідомили «ЗіБ» у прес-службі суду, вечером 6 серпня із порушенням встановлених законом термінів і порядку відбулося знеструмлення електромережі адмінбудівлі Дніпровського апеляційного суду.

Як зазначили у суді, попередження про припинення електроживлення було відправлено з порушеннями строків, лист був відправлений через 7 днів після його реєстрації.

У той же час, про заплановане відключення від електропостачання ДТЕК «Дніпровські електромережі» мав повідомити не пізніше ніж за 10 днів до дня відключення.

Тоді б Дніпровський апеляційний суд зміг в установлені законом терміни вирішити ситуацію з енергоносіями, яка склалась тут, оскільки суд – це державна та режимна установа і усі фінансові операції тут здійснюються через Державну казначейську службу.

Крім того, Дніпровський апеляційний суд заключив договори на електропостачання, але рахунки на сплату яких так і не отримав.

В наслідок ситуації, яка склалась не з вини суду відбувається:

- порушення прав споживачів та головне – прав громадян на доступ до правосуддя;

- порушення термінів тримання громадян під вартою, що стало на заваді громадянам вчасно вийти на свободу;

- громадяни не можуть вчасно здати, а суд зареєструвати, прийняти, відправити документи в установлені законом терміни.

Дніпровський апеляційний суд вже подав заяву до правоохоронних органів про заяву про кримінальне правопорушення, а саме незаконне відключення від електромережі, порушення прав споживачів та, як наслідок, прав сотень відвідувачів, які стали заручниками протиправних дій з боку компанії ДТЕК «Дніпровські електромережі».

Закон і Бізнес