Закон і Бізнес


Чому Станіслав Щотка покинув ВККС


08.08.2019 12:01
15365

Заступник Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслав Щотка подав у відставку. Наразі про причини цього кроку нічого не відомо. Лише відомо, що він звільнився за власним бажанням.


Утім, можна припустити, що звільненню спонукала ситуація із скаргами на нього до суду та звинуваченнями у тому, що він продовжує займати посаду незважаючи на те, що строк його повноважень сплив.

Нагадаємо, у травні у 2019 році Окружний адміністративний суд міста Києва заборонив  Сергію Козьякову виконувати повноваження глави ВККС, а також позбавив повноважень його заступника С.Щотку. Проте пізніше Верховний Суд роз’яснив, що вони повноправно займають свої посади.

З іншого боку місце заступника голови ВККС майже готовий зайняти переможець конкурсу на посаду члена ВККС від Державної судової адміністрації Андрій Солодков. Утім, з того часу як конкурсна комісія рекомендувала його кандидатуру на призначення минув майже місяць, а відповідного наказу, підписаного головою досі немає. З огляду на рішення С.Щотки, наказ має з'явитися зовсім скоро.

Нагадаємо, 7 серпня ВККС задовольнила заяву заступника голови Комісії С.Щотки про звільнення його з посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Зазначимо, С. Щотка був призначений членом ВККС 5 грудня 2014 року. 30 березня 2015 р. був обраний секретарем кваліфікаційної палати ВККС.

Закон і Бізнес