Закон і Бізнес


Час в обмін на гроші


№31-32 (1433-1434) 10.08—21.08.2019
843

Удосконалити механізми запобігання ухиленню від відбування покарання взялися народні депутати. Для цього планують установити нові тарифи та позбутися колізій.


Відповідний проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності органу пробації» (№10465) передано на розгляд Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Зокрема, нормотворці наголошують на тому, що система пробації потребує доопрацювання.

Отже, аби запобігти ухиленню від громадських робіт шляхом втрати працездатності або ж призову на військову службу, таке покарання замінять на штраф. Його розмір визначатиметься з розрахунку 4 години невідбутих громадських робіт за один неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Якщо ж громадянин, якого звільнили умовно-достроково від відбуття покарання, систематично не виконує обов’язків, покладених на нього судом, або ж притягується до адміністративної відповідальності, суд наділяється правом направити такого громадянина для відбуття покарання, від якого його звільнили.

Також автори проекту пропонують надати органу пробації можливість аналізувати, чи здатна особа на вчинення нового правопорушення. І, якщо висновок буде позитивним, таких осіб не звільнятимуть від відповідальності.

Про те, що запропоновані норми мають високу лояльність до корупції, автори, напевно, не замислювались.