Закон і Бізнес


Ріллю — позачергово


№30 (1432) 03.08—09.08.2019
314833

Збільшити кількість громадян, котрі зареєстровані як фермери, намагаються народні депутати. Для цього пропонують установити для багатодітних родин право на позачергове отримання паїв у власність.


Проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання пільг у сфері земельних відносин членам фермерського господарства, які мають статус багатодітної або прийомної сім’ї» (№10448) подано для ознайомлення до парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

Планується додати до черги з «позачерговим правом» ще одну категорію громадян. Зокрема, щоб реалізувати своє право на безоплатне отримання у власність ділянки для ведення сільського господарства, родина повинна бути зареєстрована як багатодітна. Таку ж саму преференцію пропонують запровадити й для тих сімей, що мають прийомних дітей.

Таким чином намагаються популяризувати фермерство в Україні. Зокрема, автори проекту вважають, що саме багатодітні сім’ї ефективніше за інших будуть вести сільське господарство. Залишилося переконати в цьому місцеві ради, які в разі ухвалення такого закону будуть зобов’язані забезпечувати ці права.

Інше питання: чи не стане привілей лазівкою для того, аби спочатку передати ділянки багатодітним сім’ям, а після відкриття ринку земель викупити їх за символічну ціну.