Закон і Бізнес


Найдовший добір


№29 (1431) 27.07—02.08.2019
1941

На цьому тижні нарешті відновилися співбесіди з претендентами на посади у Вищому суді з питань інтелектуальної власності. Вочевидь, цей конкурс установить рекорд за тривалістю.


Згідно з планом роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів останні співбесіди заплановані на 5 серпня. Поки що у ВККС обмежуються проведенням зустрічей з кандидатами, але не квапляться з визначенням кількості балів на другому етапі кваліфоцінювання. Утім, є вже перші втрати — один здобувач припинив участь у змаганні.

Нагадаємо, що конкурс на 21 посаду в цьому суді комісія оголосила ще у вересні 2017 р. На них у новій установі претендували 234 правники. Після першого етапу список кандидатів скоротили до 63, з ними й проводять співбесіди. Тобто загалом процедура триває майже 2 роки, що є рекордом.

У жовтні минулого року був оголошений окремий конкурс на 9 місць в апеляційній палаті ВАКС. Тут охочих виявилося менше — 97, але вперше спочатку йшло тестування морально-психологічних якостей і тільки потім — іспит. Наразі в списках претендентів залишилося 27 осіб.

Очевидно, для початку роботи ВАКС необхідно визначитись із суддями обох інстанцій. Тож, за прогнозами експертів, у кращому разі цей суд зможе запрацювати наприкінці року.