Закон і Бізнес


У закону на гачку

У Німеччині можна ловити рибу, а зловити штраф або строк


На відміну від туристів, німцеві, щоб посидіти на березі річки з вудкою, потрібно скласти іспит.

№28 (1430) 20.07—26.07.2019
5279

Риболовля в Німеччині — справа тонка. Тут не можна просто взяти вудки і вирушити на найближче водоймище. Любительське рибальство регулює низка законів, правил і обмежень.


Туристам найпростіше отримати дозвіл на риболовлю у федеральній землі Мекленбург — Передня Померанія. Тут видається так зване туристичне посвідчення рибалки строком на 28 днів. Для цього достатньо заповнити заяву, пред’явити паспорт і заплатити €24. Після цього потрібно подолати ще одну маленьку бюрократичну перешкоду: отримати ліцензію на ловлю риби в певному водоймищі. Її вартість: на 24 години — €6, на тиждень — €12, на рік — €30, пише DW.

Річ у тому, що закидати вудки, де завгодно, не вийде: у німецьких водоймищ є власники. Несанкціонована риболовля вважається кримінальним злочином і карається за статтею «Крадіжка». Риболовля без ліцензії на «вільних» водоймищах розцінюється як браконьєрство.

В обох випадках доказом скоєного злочину є закинута у воду вудка, навіть без рибки на гачку. За браконьєрство у Німеччині загрожує позбавлення волі на строк до двох років або штраф. У Бранденбургу, наприклад, за ловлю риби без необхідних документів стягують штраф у розмірі до €50 тис.

Але навіть легальна риболовля може закінчитися ув’язненням. Тому досвідчені рибалки беруть із собою рулетку і ваги, щоб фіксувати улов у журналі з вказівкою ваги, розміру і виду витягнутої з води особини. А ще вони знають, що тримати живу рибу у відрі не можна — її потрібно вбити особливим способом.