Закон і Бізнес


КС під слідством


№28 (1430) 20.07—26.07.2019
1475

Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження за фактом використання суддями Конституційного Cуду свого службового становища для тиску на екс-очільника КС Станіслава Шевчука.


Як повідомили у прес-службі ДБР, досудове розслідування здійснюється за фактом використання суддями КС свого службового становища для здійснення тиску на Голову КС, «спрямованого на притягнення останнього до дисциплінарної відповідальності та з метою перешкоджання виконання ним своїх службових обов'язків».

Правопорушення кваліфіковано за ч.2 ст.344 Кримінального кодексу («втручання в діяльність державного діяча»). Вона передбачає покарання від 3 до 5 років позбавлення волі. Слідчі перевіряють події 14 травня, коли С.Шевчука було позбавлено статусу судді КС і він автоматично втратив посаду очільника Суду.

Як повідомляв «ЗіБ», С.Шевчук оскаржив таке рішення в Окружному адміністративному суді м.Києва. Натомість низка нардепів звернулася до КС, аби там розтлумачили, чи містить Конституція заборону на оскарження будь-яких актів Суду.