Закон і Бізнес


У ДБР заявляють про політичний тиск у справах Порошенка


15.07.2019 17:28
2165

Захопленню приміщення Державного бюро розслідувань задля впливу на досудове розслідування у кримінальних провадженнях, де фігурує екс-Президент України, має бути надана оцінка.


Про це заявив директор ДБР Роман Труба у зв’язку із акцією, що відбулася сьогодні під будівлею бюро, передає «Закон і Бізнес».

У відомстві повідомляють, що учасники акції сьогодні, 15 липня, увірвалися до приміщення правоохоронного органу, прикриваючись депутатським мандатом, заблокували в’їзд та виїзд транспорту, зірвали проведення зустрічі з європейськими міжнародними партнерами, а також вимагали від директора «термінових результатів розслідування», або взагалі його скасування.

«Серед учасників акції — люди в балаклавах, які принесли у приміщення ДБР вогнегасники. Це — втручання в діяльність правоохоронного органу», — зазначають у відомстві.

У зв’язку із цим у правоохоронному органі повідомляють, що ДБР стоїть осторонь політики. Бюро реєструє кримінальні провадження відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України. Провадження щодо перетину морського простору військовими кораблями України – одне з найважливіших. І поставити крапку в цьому питанні означає захистити національні інтереси України.

Раніше Р. Труба заявляв, що порушені розслідування щодо Петра Порошенка мають юридично-правову перспективу: «Заяви про скоєння злочинів реєструються автоматично, це – вимога закону. Я не можу говорити про перші висновки слідчих груп, це – таємниця слідства. Але моя оцінка, зважаючи на аргументацію, що викладена в заявах, можна сміливо стверджувати, що ці справи мають юридично-правову перспективу», — зауважив він.

Закон і Бізнес