Закон і Бізнес


Активісти розізлились


№28 (1430) 20.07—26.07.2019
3603

Суддю звинуватили в усьому: у хабарництві, корупції, купівлі дорогого будинку. Але найбільше його обурило твердження активістів, що він користується послугами «тітушок» і з їхньою допомогою вчинив напад на представників четвертої влади.


Голова Київського районного суду м.Одеси Сергій Чванкін потерпає від дій місцевої громадської організації. Адже активісти поширюють про нього негативну інформацію. Вони стверджують, що він хабарник, не декларує прибутків, але купує дорогі будинки. Проте й це ще не все. На думку членів ГО, він користується послугами «тітушок» і організовує напади на журналістів. Усі свої думки про суддю активісти викладають на своєму сайті.

На думку С.Чванкіна, такий негатив у його бік потрібен лише для того, щоб завадити йому пройти кваліфікаційне оцінювання. Адже Національне агентство з питань запобігання корупції жодної недостовірності в його деклараціях не виявило, а Прокуратура Одеської області у відповідь на запит адвоката не знайшла жодної підозри, жодного обвинувального акта чи вироку, в яких згадувалося б ім’я судді. Тож твердження активістів явно неправдиві.

Суддя звернувся до ГО, навів факти, які підтверджують, що інформація, поширена в Інтернеті, неправдива, і попросив активістів її спростувати, але вони цього не зробили, навпаки, продовжували звинувачувати суддю. Ба більше: голова громадського об’єднання заявив, що особисто подбає, аби суддя не пройшов кваліфоцінювання.

На думку С.Чванкіна, така позиція громадських організацій є втручанням у діяльність і тиском на суд. Він поскаржився до Вищої ради правосуддя (№3454/0/6-19) та Генеральної прокуратури.