Закон і Бізнес


Відпочинок по сусідству

Які країни найчастіше відвідують європейці


Кіпр до 1960 року був британською колонією, тож не дивно, що кожен третій турист на острові — з Туманного Альбіону.

№27 (1429) 13.07—19.07.2019
4588

Більшість європейських туристів якщо і вирушають у подорож, то в межах Євросоюзу. Причому, як правило, їдуть у країни, ближчі до їхніх кордонів. Виняток становлять британці.


За даними Євростату, найчастіше вони їдуть на відпочинок до Іспанії (21%), а також до Італії і Франції (по 12% мандрівників). Утім, у кожної країни свої переваги. Якщо, наприклад, британці, німці і французи частіше вибирають відпочинок в Іспанії, то чехи віддають перевагу Хорватії, а греки — Албанії.

До речі, самі іспанці вирушають на відпочинок в країни по сусідству — Францію, Марокко або Португалію.

Найпопулярніший виїзний напрямок — США, де проводять відпустку 2,3% європейців. Середня тривалість заокеанської поїздки — 13 днів, при цьому ніч у готелі обходиться в середньому в €156.

На другому місці — поїздки до Туреччини (0,9% туристів). Тур триває здебільшого 10 днів. Мандрівники платять за номер у готелі в середньому €83 на добу.

Відпустка в Таїланді (там відпочивають 0,8% подорожан з Європи) та Індії (0,7%) триває набагато довше — в середньому 22 дні. За готель туристи віддають приблизно €91 на добу.

Якщо ж узяти статистику відвідин країн ЄС, то, наприклад, до Латвії, Естонії та Фінляндії частіше їдуть росіяни. На Туманному Альбіоні більше туристів з азіатських країн і США. А українці нарівні з британцями відвідують Польщу (принаймні за статистикою).

Причому туристи з Великої Британії входять у трійку візитерів у багатьох країнах.