Закон і Бізнес


Дитинство за ґратами


№27 (1429) 13.07—19.07.2019
2119

Знизити вік кримінальної відповідальності. Дедалі більше голосів лунає в країні на користь цього рішення після групового зґвалтування за участю двох 12-річних і трьох 14-річних підлітків.


Згідно з німецьким законодавством дітей у віці до 14 років не притягують до кримінальної відповідальності, її за них несуть батьки, законний опікун або місцеве управління у справах молоді.

Запитань багато: чи дозрівають діти раніше, що відбувається з ними, чи усвідомлюють вони покарання, яке їм загрожує, чи є методи, здатні повернути цих дітей на добру путь?

Серед країн Європейського союзу найнижчий вік кримінальної відповідальності в Англії, Уельсі та Північній Ірландії — 10 років, далі йдуть Шотландія та Бельгія (12 років), потім Франція (13).

Усі затримані в Мюльгаймі-на-Рурі — вихідці з Болгарії, вони відсторонені від занять у школі (канікули у ФРН починаються 15 липня). Проте після затримання на місці злочину підлітків допитали й відпустили. Тільки один із 14-річних залишається під вартою, оскільки вже двічі потрапляв у поле зору правоохоронних органів у зв’язку із сексуальними домаганнями.

Після того, що сталося, голова німецької поліцейської спілки закликав знизити вік кримінальної відповідальності до 12 років, повідомляє Euronews.

У 2007 році Комітет із прав дитини ООН уточнив свою позицію, наголосивши, що зменшення віку кримінальної відповідальності нижче за 12-річну межу не відповідає міжнародним стандартам.