Закон і Бізнес


Круїзний пилозбірник

На Майорці виступили проти лайнерів, що привозять дуже багато гостей


Великі круїзні лайнери можуть привозити до 3500 туристів за раз.

№25 (1427) 29.06—05.07.2019
1489

Жителі Пальми-де-Майорки і понад 20 громадських організацій звернулися до міської влади з проханням обмежити кількість круїзних лайнерів і туристів, які можуть перебувати в їхньому місті одночасно.


Жителі просять, аби щодня в порту міста міг зупинятися тільки один лайнер, а кількість туристів була обмежена до 4000.

Згідно з дослідженням Європейської федерації з питань транспорту і охорони навколишнього середовища Пальма-де-Майорка займає друге місце серед європейських портових міст за рівнем забруднення повітря після Барселони. В основному це «провина» лайнерів і прогулянкових катерів. Наприклад, у 2017 році в порту Пальми побували 87 круїзних лайнерів, і їхній внесок у забруднення повітря був у 10 разів вищим, ніж від викидів усіх автомобілів міста.

Лайнери викидають в атмосферу небезпечні для здоров’я людини гази — оксиди азоту і сірки. Крім того, їх поява в порту збільшує кількість мікрочастинок пилу, які осідають у дихальних шляхах і викликають різні захворювання, зокрема рак легенів, визнаний найбільш смертельною формою раку в ЄС. За даними ВООЗ, близько 30 тис. передчасних смертей трапляються щорічно через забруднення повітря.