Закон і Бізнес


Стратегія торгів


№25 (1427) 29.06—05.07.2019
2401

Конституційний Суд визнав, що Уряд запровадив не передбачений Земельним кодексом механізм визначення площі ділянок, які належить передавати безоплатно у власність громадянам.


У рішенні від 25.06.2019 №8-р/2019 КС, зокрема, зазначив, що Кабінет Міністрів, затвердивши Стратегію удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, врегулював на підзаконному рівні умови та порядок набуття права власності та користування землею. Проте відповідні положення мають визначатися виключно законами. Тобто Кабмін вийшов за межі своїх повноважень, установлених Конституцією.

Тож стратегія не відповідає вимогам Основного Закону. Насамперед через те, що нею установлено додаткові особливості проведення земельних торгів, укладення та зміни договорів оренди ділянок с.-г. призначення державної власності в користування (оренда, емфітевзис), що не передбачено ні кодексом, ні іншими законами.

КС наголосив, що розділ документа «Система організації процесу виконання Стратегії» не узгоджується з Конституцією, а це є підставою для визнання постанови КМ від 7.06.2017 №413 неконституційною.

Рішення дає можливість для оскарження всіх рішень, прийнятих на підставі скасованої постанови.

Тож варто готуватися до нової хвилі звернень громадян, які були обмежені в праві отримати ділянку у власність.